AKTUALNOŚCI

DERMACEUM – Centrum Badań Klinicznych

DERMACEUM – aktualności z naszego ośrodka

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami Centrum Badań Klinicznych.

Poczuj redukcję swędzenia z powodu ŚWIERZBIĄCZKI GUZKOWEJ

Poczuj redukcję swędzenia z powodu ŚWIERZBIĄCZKI GUZKOWEJ

Jeżeli cierpisz na CIĘŻKIE SWĘDZENIE w ramach świerzbiączki guzkowej, możemy zaproponować Ci nowoczesne leczenie!! Poczuj ulgę i redukcję swędzenia!! Wyjątkowa możliwość terapii w ramach badania klinicznego, które się właśnie rozpoczyna. Prosimy o kontakt z Jolanta Cholewa j.cholewa@dermaceum.pl i podanie numeru telefonu. Skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy innowacyjną terapię.

czytaj dalej
Już ponad 20 pacjentów z atopowym zapaleniem skóry w trakcie leczenia! Możesz być następny!!

Już ponad 20 pacjentów z atopowym zapaleniem skóry w trakcie leczenia! Możesz być następny!!

Z przyjemnością informujemy, że kolejne badania kliniczne z nowoczesnymi cząsteczkami ruszają dla pacjentów z atopowym zapaleniem skóry (2 badania rekrutacja zakończona, kolejne badania trwają/ wkrótce początek rekrutacji)! Aktualnie terapia nowymi cząsteczkami ingerującymi specyficznie, bezpiecznie i skutecznie w proces stanu zapalnego trwa dla pacjentów dorosłych jak i młodzieży z atopowym zapaleniem skóry.  Zapraszamy do kontaktu i omówienia możliwości terapeutycznych. Napisz do nas do Jolanty Cholewy j.cholewa@dermaceum.pl i podaj swój numer telefonu. Odezwiemy się do Ciebie i zaproponujemy leczenie.

czytaj dalej
Ostatnie miejsca dla pacjentów z atopowym zapaleniem skóry do leczenia biologicznego!

Ostatnie miejsca dla pacjentów z atopowym zapaleniem skóry do leczenia biologicznego!

Ostatnie miejsca dla pacjentów z atopowym zapaleniem skóry do leczenia biologicznego! Prosimy o kontakt z Jolanta Cholewa j.cholewa@dermaceum.pl Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że 2023/2024 ruszają kolejne badania kliniczne z lekami biologicznymi w AZS, pacjenci będą mogli przedłużyć leczenie bądź je rozpocząć też w późniejszym okresie. Zapraszamy do kontaktu pacjentów z AZS - dorośli i młodzież (12-17 lat).

czytaj dalej
Atopowe zapalenie skóry – nowoczesne leczenie (dorośli, wkrótce również młodzież)!

Atopowe zapalenie skóry – nowoczesne leczenie (dorośli, wkrótce również młodzież)!

Najnowocześniejsze metody leczenia u Pacjentów z ATOPOWYM ZAPELNIEM SKÓRY! Dostępne komercyjnie leki często okazują się nieskuteczne lub kontrolują chorobę w niewystarczającym stopniu. W naszym centrum mamy możliwość zaproponowania Pacjentom najnowszych metod walki z chorobą! Jeżeli rozpoznano u Ciebie atopowe zapalenie skóry, masz cięższy przebieg nieodpowiadający na leczenie miejscowe, zapraszamy do kontaktu i omówienia możliwości terapeutycznych. Napisz do nas do Jolanty Cholewy j.cholewa@dermaceum.pl i podaj swój numer telefonu. Skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy nowoczesne leczenie.

czytaj dalej
Solarium – fakty i mity

Solarium – fakty i mity

W solarium są wykorzystywane lampy UV, służące do opalania skóry ciała. Lampy te w większości odpowiadają ze emisją promieniowania UVA, które powoduje szybką pigmentację skóry bez wytworzenia rumienia. W bardzo niewielkim stopniu emitują również promieniowanie UVB oraz światło widzialne. Czy w solarium można dobrze „zahartować” skórę przed urlopem w krajach o silnym nasłonecznieniu? Wybieram się na urlop do Egiptu, nie chcę pierwszego dnia doznać oparzenia, co zatem powinienem zrobić? Skorzystać przed wyjazdem z solarium? Wizyta w solarium nie jest dobrym wyborem. Za „hartowanie” skóry odpowiedzialne jest głównie promieniowanie UVB, którego udział w lampach stosowanych w solariach jest stosunkowo niewielki (jedynie ok. 2 %). Celem uodpornienia się na działanie promieniowania słonecznego,...

czytaj dalej
Jak działają kremy przeciwsłoneczne?

Jak działają kremy przeciwsłoneczne?

Nad Bałtykiem czy Adriatykiem, w górach bądź na rejsie – jeżeli chcemy zadbać o swoją skórę, używamy kremów przeciwsłonecznych. Robimy to, aby uchronić się przed czerniakiem. Czy jest to najlepsza metoda? Jaka jest jej skuteczność? Co wiemy o kremach przeciwsłonecznych? Przed czym chronią kremy przeciwsłoneczne? Co oznacza SPF? Kremy przeciwsłoneczne mają za zadanie ochronę przed szkodliwym wpływem UV. Promieniowanie ultrafioletowe w całym swym zakresie, odznacza się ogromnym potencjałem kancerogennym, doprowadzającym do mutacji DNA, niekontrolowanego namnażania się zmutowanych komórek i w konsekwencji do wytworzenia nowotworów skóry. Ultrafiolet dzieli się na 3 podstawowe grupy w zależności od długości fali promieniowania elektromagnetycznego: UVA – 320-400 nm,UVB – 280-320 nm,UVC –...

czytaj dalej
Czerniak – jak się chronić? Jak rozpoznać? 

Czerniak – jak się chronić? Jak rozpoznać? 

Czerniak złośliwy jest nowotworem wywodzącym się z melanocytów (komórek wytwarzających barwnik). Czerniak daje wcześnie przerzuty i nieleczony jest w stanie w bardzo krótkim czasie doprowadzić do zgonu. Pacjenci z przerzutami odległymi przeżywają średnio jedynie 8 miesięcy! Jak chronić skórę i uniknąć choroby? Jak rozpoznać podejrzaną zmianę skórną? Definicja czerniaka Pełna nazwa schorzenia to czerniak złośliwy (łac. melanoma malignum), chociaż tak naprawdę łagodna forma tego nowotworu nie istnieje. Sama nazwa zatem ma już wyraźnie podkreślać, jak bardzo niebezpieczną jednostkę chorobową stanowi czerniak. Czerniak stanowi tylko 4% wszystkich nowotworów złośliwych skóry, ale odpowiada aż za 80% zgonów stanowiących skutek dermatologicznych chorób nowotworowych. Czerniak jest złośliwym...

czytaj dalej

Dołącz do programu leczenia

Jeżeli pragniesz dołączyć do programu leczenia skontaktuj się z nami!
Wypełnij prosty formularz.

Prosimy o informację z jaką chorobą się zmagasz. Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie i zaprosimy Ciebie na spotkanie, w trakcie którego szczegółowo omówimy możliwości terapeutyczne w ramach badań klinicznych.

Pamiętaj, że udział w badaniu jest dobrowolny, bezpłatny. Każdy pacjent w dowolnej chwili ma możliwość rezygnacji z udziału w badaniu bez podawania przyczyny i bez konsekwencji prawnych czy finansowych.

14 + 8 =